Jeśli Suarez ugryzie ponownie, to dostanie po kieszeni
FC Barcelona postanowiła zabezpieczyć się przed kolejnym niekontrolowanym zachowaniem Luisa Suareza. Duma Katalonii przy podpisywaniu kontraktu z Urugwajczykiem postanowiła włączyć do dokumentacji specjalny zapis.
Co zostało zawarte w tej klauzuli? Wpisano w niej karę jaka grozi Suarezowi, jeśli ten kiedykolwiek zdecyduje się na ugryzienie kolejnego rywala. Reprezentant Urugwaju będzie musiał poskromić swoją zwierzęcą naturę, gdyż w innym wypadku za każdy taki wybryk będzie na niego nakładana finansowa grzywna w wysokości 5 mln. dolarów.
Napastnik nie będzie musiał jednorazowo wpłacać grzywny do klubowej kasy. Gdyby zaszła taka konieczność, to Barcelona będzie miała prawo do zmniejszenia poborów zawodnika nawet o 30 procent, do momentu, gdy cała kara zostania pokryta.
Przypomnijmy, że Suarez ma już za sobą trzy wybryki związane z gryzieniem rywali. Ofiarami jego zachowania padli tacy piłkarze jak Ottman Bakkal, Branislav Ivanović i Giorgio Chiellini.
GG, PilkaNożna.pl źr. NBC Sports foto: Grzegorz Wajda
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.