W najbliższą sobotę
dojdzie do szlagierowego starcia w Primera Division. Real Madryt na Estadio Santiago Bernabeu podejmie rywala zza
miedzy – Atletico.
– Nigdy nie możemy być
zbyt pewni siebie przed meczem z Realem, czy z jakimkolwiek innym rywalem.
Derby Madrytu to wydarzenie nieporównywalne do innych spotkań. My chcemy
położyć definitywny kres porażkom, których doznawaliśmy w poprzednich latach –
powiedział Juanfran. – Nikomu nie jest łatwo grać na Bernabeu. Żeby wygrać
będziemy musieli być w szczytowej formie i wykorzystać nadarzające się okazje
strzeleckie – przyznał reprezentant Hiszpanii.
Zapytany o odejście z
Realu Angela di Marii oraz Xabiego Alonso 29-letni obrońca stwierdził: –
Sprzedaż tych zawodników w żaden sposób nie osłabiła Królewskich. O naszych
najbliższych rywalach mogę powiedzieć,
że mają niesamowitą drużynę. Oni co roku sprowadzają najlepszych piłkarzy na
świecie.
Choć to dopiero
początek sezonu 2014/15, Real i Atletico zmierzą się ze sobą już po raz trzeci
w ciągu ostatnich tygodni. Te drużyny w sierpniu rywalizowały w dwumeczu o
Superpuchar Hiszpanii. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, a w rewanżu na
Estadio Vicente Calderon Atletico zwyciężyło 1:0.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.