Trener Górnika Adam Nawałka ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy we wtorek wylecą na obóz do Turcji. W tym gronie znaleźli się m.in.: powracający do zdrowia Adam Danch, nowy bramkarz Norbert Witkowski oraz zawodnik GKS-u Katowice Kamil Cholerzyński.
Wśród powołanych brakuje Prejuce’a Nakoulmy, który przebywa z reprezentacją Burkina Faso na Pucharze Narodów Afryki. W Turcji zabraknie też Damiana Michalika i Tomasza Zahorskiego, choć jest szansa, że akurat „Zahor” dołączy do zespołu za kilka dni. W Zabrzu zostają też Gabriel Nowak i Maciej Bębenek, którzy nie doszli jeszcze do pełni sprawności po ciężkich kontuzjach.
Obrońcy: Michał Bemben, Adam Danch, Bartosz Kopacz, Mariusz Magiera, Adam Marciniak, Paweł Olkowski, Michał Pazdan, Oleksandr Szeweluchin, Błażej Telichowski.
Pomocnicy: Kamil Cholerzyński, Michał Jonczyk, Aleksander Kwiek, Krzysztof Mączyński, Michał Płonka, Mariusz Przybylski, Paweł Thomik, Marcin Wodecki.
Napastnicy: Wojciech Król, Arkadiusz Milik, Michał Zieliński.
Zgrupowanie w Turcji potrwa od 24 stycznia do 10 lutego.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.