Znamy już nazwiska piłkarzy, których Orest Lenczyk desygnował do gry w Amber Cup, halowym turnieju rozgrywanym w Słupsku. Impreza będzie trwała od soboty do niedzieli.
Do Słupska pojechało zaledwie ośmiu zawodników Śląska Wrocław. W gronie szczęśliwców znaleźli się Sebastian Mila, Krzysztof Żukowski, Dariusz Pietrasiak, Jarosław Fojut, Dawid Abramowicz, Paweł Garyga, Mateusz Cetnarski i Johan Voskamp.
Śląsk, który w ubiegłorocznej edycji Amber Cup zajął drugie miejsce, w jednej grupie zagra z takimi rywalami jak Puma Team, GKS Katowice i Drutex Bytovia. W drugiej grupie wystąpią Lechia Gdańsk, Gryf Słupsk, Zespół Gwiazd Ligi i ekipa, która wygra turniej ogólnopolski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.