Radosław Sobolewski od nowego sezonu w Jagiellonii Białystok? Taka wiadomość brzmi sensacyjnie. Jednak za kilka miesięcy „Sobola” możemy zobaczyć już w barwach klubu ze stolicy Podlasia.
Doświadczony defensywny pomocnik już od wielu lat gra poza swoim rodzinnym miastem. Sobolewski po odejściu w 1998 roku z Jagiellonii występował w Wiśle Płock, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Wiśle Kraków.
Kontrakt pomocnika Białej Gwiazdy wygasa w czerwcu tego roku. – Jeśli Wisła nie zaproponuje Radkowi przedłużenia kontraktu, wróci do Białegostoku. To jedyny klub w Polsce, w którym chciałby jeszcze zagrać – powiedział anonimowo informator „Przeglądu Sportowego”.
„Sobol” urodził się w Białymstoku i tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.