Chciałem pogratulować swoim zawodnikom. Mieliśmy ostatnio kilka spotkań z drużynami walczącymi o mistrzostwo, w których udało się nam zdobyć jeden punkt – po wygranej 3:2 z Lechią powiedział trener Podbeskidzia, Robert Kasperczyk.
– Druga połowa w Chorzowie podniosła morale w zespole i w sobotę na przepięknym stadionie zdobyliśmy trzy punkty. Popełnialiśmy katastrofalne błędy w obronie, które absolutnie nie mogą się powtórzyć na tym poziomie – ocenił Kasperczyk.
– Chłopcy świetnie zareagowali z czego się szczególnie cieszę. Inne wyniki były dla nas korzystne. Odległość nad grupą spadkowiczów jest coraz większa, co przybliża nas do utrzymania – cieszył się opiekun beniaminka T-Mobile Ekstraklasy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.