Do kolejnej zmiany doszło w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań. Z klubu zwolniony został Luis Mila Villarroel, który odpowiadał za przygotowanie fizyczne zespołu.
– Nasza decyzja jest konsekwencją wyników w rundzie wiosennej i zmiany I trenera zespołu. Jego następca zadecyduje o nominacji na stanowisko nowego szkoleniowca od przygotowania fizycznego – powiedział Karol Klimczak, prezes Lecha.
Wcześniej zwolniony został z posady pierwszego trenera Lecha Jose Mari Bakero. Villarroel o decyzji władz Kolejorza dowiedział się w poniedziałek rano. – Jednocześnie chciałbym podziękować Luisowi Mili Villarroel za jego pracę na rzecz klubu – zakończył Klimczak.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.