Komisja Ligi na czwartkowym posiedzeniu postanowiła ukarać sześć klubów T-Mobile Ekstraklasy. Kary otrzymały: Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Cracovia, Zagłębie Lubin, Lech Poznań oraz Śląsk Wrocław.
Legia Warszawa otrzymała karę finansową w wysokości trzydziestu pięciu tysięcy złotych za zachowanie swoich kibiców podczas meczu z Polonią w 22. kolejce T-Mobile (wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych oraz rzucanie petard na pole gry, spalenie szalików z emblematami klubowymi Polonii Warszawa, wtargniecie trzech osób na płytę boiska, szczególne natężenie wulgaryzmów).
W związku z tym samym meczem na klub Polonię nałożono karę finansową w wysokości ośmiu tysięcy złotych oraz obowiązek naprawienia szkód na stadionie za zachowanie kibiców tego klubu (zniszczenie toalet, oprawa zawierająca wulgarne treści, szczególne natężenie wulgaryzmów).
Cracovia musi zapłacić trzy tysiące złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych podczas meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.
Na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych podczas meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Łódzkim Klubem Sportowym.
Lech Poznań otrzymał karę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych za wywieszenie przez kibiców tego klubu transparentu zawierającego wulgarne treści podczas meczu 23. kolejki ze Śląskiem Wrocław. Wicemistrz Polski musi natomiast zapłacić tysiąc złotych za wniesienie i odpalenie przez swoich fanów środków pirotechnicznych.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.