Niedzielne spotkanie z Polonią w Warszawie będzie pierwsze od 53 meczów ligowych, w którym w zespole Śląska Wrocław zabraknie Piotra Celebana – wyliczyła oficjalna strona internetowa wicemistrza Polski.
Swoją passę Celeban rozpoczął 8. sierpnia 2010 roku w inaugurującym nowy sezon meczu z Jagiellonią Białystok. Ostatecznie obrońca Śląska wystąpił wówczas we wszystkich spotkaniach sezonu. Seria ta trwała w aktualnych rozgrywkach ligowych, ale już wiadomo, że zatrzyma się na 53 meczach. W niedzielę Celeban został ukarany czerwoną kartką i – mimo odwołania klubu od decyzji sędziego – w najbliższym pojedynku z warszawską Polonią obrońca WKS-u już nie zagra.
Statystyki bramkostrzelnego defensora robią większe wrażenie, jeżeli przyjrzeć się jego występom w dłuższej perspektywie czasowej. W czterech ostatnich sezonach na 113 możliwych spotkań w ekstraklasie, Celeban zagrał w aż 108 meczach od pierwszej do ostatniej minuty!
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.