O wielkim pechu może mówić młody zawodnik Jagiellonii Białystok Damian Kędziora. Piłkarz będzie musiał poddać się zabiegowi chirurgicznemu i w obecnym sezonie nie pojawi się już na boisku.
Kędziora cierpi na „zmęczeniowe pęknięcie piątej kości śródstopia” obu nóg. Tego typu dolegliwość można wyleczyć jedynie poprzez zabieg chirurgiczny. – Może w końcówce sezonu jeszcze się uda zagrać. Zabieg w sumie zapowiada się na niegroźny, ale jest niezbędny – wyznał sam zawodnik.
Pomocnik „Jagi” podczas rundy jesiennej był najlepszym zawodnikiem zespołu, który występował w Młodej Ekstraklasie. Kiedy wydawało się, że otrzyma swoją szansę na zaprezentowanie się w pierwszej drużynie, na drodze stanęła mu kontuzja.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.