W poniedziałek po raz 19. w historii Korona Kielce rywalizować będzie z Polonią Warszawa. Bilans dotychczasowych spotkań jest bardzo wyrównany z lekkim wskazaniem na zespół żółto-czerwonych.
Pierwszych osiem meczów pomiędzy Koroną i Czarnymi Koszulami odbyło się na poziomie zaplecza ekstraklasy, kolejne trzy spotkania rozegrane zostały w ramach Pucharu Polski. Drużyny z Kielc i Warszawy spotkały się na najwyższym poziomie rozgrywek dopiero w sezonie 2005/06 i jak do tej pory rozegrały ze sobą siedem spotkań w ekstraklasie.
W rundzie jesiennej tego sezonu kielczanie wywieźli ze stadionu przy ulicy Konwiktorskiej jeden punkt. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego mogli pokusić się w Warszawie o zwycięstwo, ale zabrakło im wówczas precyzji i szczęścia pod bramką Sebastiana Przyrowskiego.
Bilans meczów Korony ze Śląskiem: 18 meczów, 8 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek. Bramki: 30:14.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.