Valencia, Olympique Marsylia oraz Benfica Lizbona – te trzy kluby znacznie poprawiły stan swoich kont bankowych po letnim okienku transferowym. Na drugim biegunie są: Manchester City, Manchester United oraz Inter Mediolan.
Zdecydowanie najodważniej wydawali działacze dwóch klubów z Manchesteru. Obie drużyny zatrudniły nowych menedżerów, którzy z miejsca zażyczyli sobie wzmocnień – i to nie tanich. The Citizens wydali na transfery łącznie 213 milionów euro, co przy przychodach na poziomie 21,85 milinów euro daje nam sumę -191,15 mln! Przenosiny Johna Stonesa (55,6 mln euro) oraz Leroya Sane (50 mln euro) najbardziej obciążyły budżet klubu z Etihad Stadium.
Lokalny rywal Obywateli, czyli Manchester United zapłacił za nowych piłkarzy 185 mln euro. Sprzedani zawodnicy z Old Trafford dali klubowi zaledwie przychód na poziomie 6,45 mln euro, więc w sumie klub jest po letnim okienku transferowym ponad 178 mln euro w plecy. W sumie Czerwone Diabły zapłaciły tylko za trzech zawodników – Paula Pogbę, Henrikha Mkhitaryana oraz Erica Bailly’ego. Najwięcej oczywiście za Francuza, ale o tym transferze już w zasadzie wszystko zostało powiedziane i napisane…
Dokładnie 162,5 mln euro wydali działacze Juventusu Turyn, jednak ich bilans uratowała sprzedaż Pogby. Stara Dama w minionym okienku transferowym zarobiła nieco ponad milion euro, więc wszystkie koszty się zbilansowały. Mistrzowie Włoch są jednocześnie klubem, który najwięcej zarobił na sprzedaży swoich zawodników.
Na zdecydowanym minusie jest też Inter Mediolan. Włosi wydali na nowych piłkarzy 113,3 mln euro, a zarobili zaledwie 10 mln euro, co daje nam wynik -103,3 mln euro. O trzy miliony mniej stracił Roman Abramowicz i jego Chelsea, która wydała 141,3 mln euro, a sprzedała zawodników za 41 mln euro.
Wielką oszczędnością nie grzeszyli również działacze Barcelony i Arsenalu. Duma Katalonii zainwestowała 122,75 mln euro w nowych graczy, a Kanonierzy o niecałe 10 milionów mniej.
Na pewno lipiec i sierpień będzie chwaliła księgowa w Valencii. Nietoperze wydali zaledwie 10 milionów euro na nowych zawodników, a na sprzedaży swoich piłkarzy zarobili 112,9 mln euro! Bilans: +102,9 mln euro. Najwięcej Hiszpanie zarobili na sprzedaży Shodrana Mustafiego do Arsenalu Londyn -41 milionów euro. Valencia może jednak najbardziej dziękować Barcelonie, która przelała za Andre Gomesa i Pacoo Alcacera łącznie 75 milionów euro.
Drugim największym saldem po Valencii może pochwalić się Marsylia. Olimpijczycy wydali dokładnie 10,2 mln euro na nowe nabytki, a zarobili 79,1 mln euro! Czysty zysk zatem wynosi 68,9 mln euro.
O 18 milionów mniej zarobiła Benfika Lizbona, która wydała 17 milionów, a otrzymała 67,5 mln euro. O pięć milionów mniej zarobił latem rywal Legii z Ligi Mistrzów – Sporting. Saldo lizbończyków po minionych wakacjach wynosi 45,03 mln euro.
Sporymi wpływami, bo na poziomie aż 111 milionów euro, może pochwalić się również Borussia Dortmund. Klub Łukasza Piszczka jednak wyszedł praktycznie na zero, bo wydał tylko o 1,25 mln mniej niż zarobił.
Dokładnie 100,85 mln euro zarobiło również Newcastle United. Sroki sprzedały Moussę Sissoko – 35 mln euro, Georginio Wijnalduma – 27,5 mln euro, – Androsa Townsenda – 15,6 mln euro oraz kilku innych, mniej dochodowych piłkarzy. Klub z Championship wydał na nowych piłkarzy 64,4 mln euro.
Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]
FC Porto pokonało Gil Vicente 3:0 w swoim ostatnim ligowym meczu. Jakub Kiwior i Jan Bednarek rozegrali pełne 90 minut, a Oskar Pietuszewski wszedł z ławki rezerwowych w 77. minucie. Kilka minut wcześniej Martin Fernandez wyleciał z boiska za brutalny faul na Thiago Silvie.
On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]
Al-Ittihad pokonało Al-Okhdood 2:1 w Saudi Pro League. Drugiego gola dla zwycięzców zdobył N'Golo Kante, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.
Jest przełom w sprawie Polaka! Transfer bliski finalizacji
Blisko sfinalizowania transferu jest kilkukrotny reprezentant Polski. Według najnowszych informacji przełamany został impas pomiędzy negocjującymi klubami.
Oficjalnie: Sebastian Szymański odchodzi z Fenerbahce
Sebastian Szymański oficjalnie poinformował o odejściu z Fenerbahce. Reprezentant Polski opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych, a według doniesień medialnych jego kolejnym kierunkiem może być francuska Ligue 1.