Na zakończenie pierwszej w 2012 roku kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Przed meczem pełen optymizmu jest gracz „Jagi” – Tomasz Kupisz, który wierzy, że jego drużyna zgarnie w poniedziałek komplet punktów.
– Wiadomo, że pierwsze mecze będą decydować o przebiegu całej rundy. Nie ma co ukrywać, że jeżeli dobrze rozpoczniemy ten rok, to potem lepiej będzie nam się grało w kolejnych meczach. Trzeba wierzyć trenerowi Tomaszowi Hajto, który mówi, że zebrał ludzi, którzy pójdą za sobą w ogień – powiedział Kupisz.
– Nie najważniejszy jest styl, tylko zdobywanie trzech punktów w każdym meczu. Chciałbym abyśmy zawsze strzelali o jedną bramkę więcej od przeciwnika. Przede wszystkim trzeba wygrywać, a potem patrzeć na styl. Myślę, że nie mamy takiego komfortu, aby zdobywać punkty po fantastycznym meczu, aczkolwiek nie ma co zbytnio nam tego ujmować, bo sparingi pokazały, że potrafimy zagrać fajnie i mam nadzieję, że kilka ładnych akcji przeprowadzimy w Kielcach. Zdecydowanie liczą się tylko i wyłącznie trzy punkty w tym spotkaniu, remis nas nie zadowala– zapewniał piłkarz drużyny z Białegostoku.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.