Na treningach pierwszego zespołu ŁKS-u pojawiło się dwóch nowych zawodników. O przekonanie Piotra Świerczewskiego i Andrzeja Pyrdoła do swoich umiejętności będą walczyć Seweryn Gancarczyk i Olegs Laizans.
29-letni Gancarczyk jest lewym obrońcą i grał ostatnio w Lechu Poznań. Na swoim koncie ma on także występy w takich klubach jak Arsenal Kijów, Metalist Charków i Wołyń Łuck. Gancarczyk ma w swoim dorobku siedem meczów w drużynie narodowej.
Laizans to z kolei 25-letni wychowanek Skonto Ryga. Jego ostatnim klubem było łotewskie FK Ventspils. Piłkarz ma na swoim koncie także krótki epizod w Lechii Gdańsk, w której podczas sezonu 2009-10 rozegrał osiem spotkań i strzelił jednego gola.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.