Zła wiadomość dla sympatyków Lecha Poznań. Z powodu kontuzji, na ostatnim treningu zespołu nie pojawili się Grzegorz Wojtkowiak i Aleksandar Tonew. Nie wiadomo czy będą oni gotowi na mecz ze Śląskiem Wrocław.
Tonew urazu łydki nabawił się jeszcze w trakcie pierwszego meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Jego noga ma się coraz lepiej, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by Bułgar mógł uczestniczyć w normalnych zajęciach. Tonew pracuje więc na razie indywidualnie.
– Z dnia na dzień prezentuje się lepiej, ale o tym czy będzie zdolny do gry w niedzielę zadecyduje jutrzejszy trening – zdradził Mariusz Rumak, szkoleniowiec Kolejorza.
Nieco poważniej wygląda sprawa stanu zdrowia Wojtkowiaka. Absolutnie podstawowy obrońca Lecha podczas wtorkowego spotkania z Wisłą naciągnął mięsień i nie wiadomo jeszcze kiedy będzie mógł wznowić treningi. – Po badaniu USG okazało się, że nie może z nami trenować. Trudno powiedzieć, kiedy będzie zdolny do gry – dodał Rumak.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.