Paweł Janas nadal kompletuje kadrę swojej Lechii Gdańsk przed rundą wiosenną T-Mobile Ekstraklasy. Nowym piłkarzem testowanym przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski jest Dawid Kubowicz.
23-letni obrońca jest obecnie zawodnikiem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W Gdańsku będzie testowany przez kilka najbliższych dni. – Spodziewam się ciężkiej pracy i mam nadzieję dobrze się zaprezentować – zdradził sam Kubowicz.
W swojej karierze młody obrońca występował także w takich klubach jak Wisła Kraków, Tur Turek i Flota Świnoujście. W barwach Termaliki rozegrał on podczas rundy jesiennej dziewięć spotkań, w których strzelił jednego gola.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.