– Piłkarz w poniedziałek pojawi się w Ayia Napie i zagra w najbliższych sparingach. Po nich trenerzy ocenią jego przydatność do drużyny – powiedział Marek Jóźwiak, dyrektor sportowy Legii.
Obecnie Japończyk jest zawodnikiem francuskiego Dijon. W tym sezonie zagrał w zaledwie trzech spotkaniach w Ligue 1. Z powodu praktycznie żadnych szans na grę w barwach obecnej drużyny Matsui szuka nowego klubu, ale koniecznie w Europie. Wcześniej odrzucił ofertę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Wydaje się, że jeżeli Matsui podpisze kontrakt z Legią, to będzie sporym wzmocnieniem stołecznego klubu. Japończyk przez wiele lat występował na francuskich boiskach. Swoim doświadczeniem, podobnie jak Danijel Ljuboja, mógłby wiele wnieść.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.