Nazwisko kolejnego Polaka znalazło się w notesie szkoleniowca 1.FC. Kaiserslautern Marco Kurza. Po Jakubie Świerczoku i Arielu Borysiuku, „Czerwone Diabły” są zainteresowane utalentowanym graczem Legii Warszawa, Michałem Żyro.
Przypomnijmy, że Kaiserslautern przed kilkoma tygodniami zapewniło sobie usługi Świerczoka i przez długi czas skłaniało się do wykupienia z Legii Borysiuka. Ostatecznie temat transferu tego drugiego do Niemiec upadł i młody pomocnik trafi do belgijskiego Club Brugge. Wzrok wysłanników Kaiserslautern nadal jednak jest skierowany na Warszawę.
Przedstawiciele niemieckiego klubu pojawili się w weekend w tureckiej Antalyi gdzie „Wojskowi” przygotowują się do rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. Powodem ich przylotu na zgrupowanie Legii był Ariel Borysiuk, jednak przy okazji zdecydowali się na obejrzenie sparingowego meczu ekipy Macieja Skorży z Dynamem Mińsk.
To właśnie po tym spotkaniu zainteresowali się oni skrzydłowym Legii i zaczęli wypytywać o jego wcześniejsze występy i długość kontraktu. Czy to może w przyszłości przerodzić się w złożenie konkretnej oferty w sprawie Żyry? Czas pokażę.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.