Bez serbskiego trio rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej warszawska Legia. Radović, Ljuboja i Knezević obchodzą prawosławne Boże Narodzenie i na pierwszy obóz dolecą bezpośrednio na Cypr.
W pierwszym treningu nie wzięli udziału także Ivica Vrdoljak (niedoleczona kontuzja) oraz… Maciej Skorża (wczasy w Egipcie). W niedzielę zespół będzie już jednak prawie w komplecie. Właśnie wówczas Wojskowi wylecą na Cypr na obóz przygotowawczy.
Tam podopieczni Macieja Skorży rozegrają cztery sparingi. 14 stycznia Legia zmierzy się z drużyną U-21 Ajaksu Amsterdam. Cztery dni później Wojskowi rozegrają dwa mecze – teoretycznie silniejszy skład podejmie APOEL Nikozja. Drugi przeciwnik jest jeszcze nieznany.
20 lutego Legia zaliczy ostatni test-mecz. W tym przypadku również nie wiadomo, kto będzie przeciwnikiem polskiej ekipy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.