W 59. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław Najlepszym Sportowcem 2011 roku na Dolnym Śląsk został Sebastian Mila. Tytuł Najlepszego Trenera otrzymał natomiast Oresta Lenczyka.
Nagrody wręczono laureatom podczas Balu Sportowca, który w czwartek wieczorem odbył się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej. Orest Lenczyk wyprzedził Bożenę Karkut, trenerkę mistrzyń kraju w piłce ręcznej Zagłębia Lubin i Józefa Tracza, opiekuna zapaśników Śląska Wrocław.
– To ogromny zaszczyt, za który bardzo dziękuję. Znalazłem się w gronie naprawdę fantastycznych trenerów i sportowców. Tego wyróżnienia jednak by nie było, gdyby nie nasz zespół – powiedział Lenczyk, deklarując jednocześnie, że nagrodę finansową za zajęcie pierwszego miejsca w Plebiscycie przekazuje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Najlepszym sportowcem Dolnego Śląska w 2011 roku wybrano Sebastiana Milę. Kapitan wicemistrzów Polski okazał się lepszy m.in. od Mai Włoszczowskiej, Tomasza Motyki czy swojego klubowego kolegi Piotra Celebana, który zajął siódme miejsce.
– Dziękuję kibicom, którzy na mnie głosowali, a także trenerom Tarasiewiczowi i Lenczykowi. Jestem wdzięczny również wszystkim kolegom z drużyny, z którymi tworzymy naprawdę wspaniały kolektyw – powiedział Sebastian Mila.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.