Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego we wtorek spotkali się na pierwszych zajęciach w Nowym Roku. Na treningu zawodnicy dowiedzieli się, że aż dziesięciu z nich zostało odsuniętych do zespołu Młodej Ekstraklasy.
Po trwającej około 45 minut odprawie ze sztabem trenerskim i dyrektorem sportowym Jarosławem Dziedzicem, zawodnicy odbyli pierwszy trening podzielony na dwie części – najpierw biegali w parku na Zdrowiu, a potem przez około pół godziny „rozciągali” się na hali pod okiem nowego fizjologa Łukasza Smołki. W zajęciach nie wzięli udziału Bogusław Wyparło (z powodów osobistych dołączy do kolegów środę), Marcin Smoliński (rehabilitacja po drobnym zabiegu, przerwa w treningach około tygodnia) i Przemysław Kita (uraz przywodziciela, przerwa w treningach około miesiąca)
Po zakończeniu treningu szkoleniowcy ogłosili listę zawodników, którzy będą trenować z zespołem z Młodej Ekstraklasy. Znaleźli się na niej: Marcin Adamski, Maciej Bykowski, Artur Gieraga, Artur Golański, Przemysław Kita, Patryk Kubicki, Marcin Mięciel, Tomasz Nowak, Sebastian Szałachowski i Pavle Velimirović.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.