Fatalna kondycja finansowa ŁKS-u nie zniechęca Ryszarda Tarasiewicza do jak najlepszego przygotowania zespołu do rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy. „Taraś” chciałby jak najszybciej wzmocnić swoją drużynę klasowymi piłkarzami.
Jak donosi „Przegląd Sportowy” na liście życzeń Tarasiewicza znajdują się Vojo Ubiparip z Lecha Poznań i Michał Kucharczyk z Legii Warszawa. Obaj piłkarze nie mają w swoich klubach szans na regularne występy i kilkumiesięczna zmiana otoczenia z pewnością dobrze by im zrobiła.
Chęci i oczekiwania Tarasiewicza, to jedno, a twarde realia, to drugie. ŁKS ma ogromne problemy z utrzymaniem płynności finansowej i ciężko oczekiwać, że klub będzie stać na zatrudnienie nieźle opłacanych zawodników.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.