Do bielskiego klubu oficjalnie wpłynęło pismo z ŁKS-u Łódź w kwestii wypożyczenia na rundę wiosenną defensywnego pomocnika Piotra Komana – poinformowała w niedzielę strona internetowa Podbeskidzia.
Koman jesienią wystąpił w 7 meczach T-Mobile Ekstraklasy, zawodnik chciałby jednak regularnie pojawiać się na boisku, stąd opcja czasowego wypożyczenia. Zainteresowanie defensywnym pomocnikiem wyrazili włodarze, a także sztab szkoleniowy Łódzkiego Klubu Sportowego. W grę wchodzi w tym przypadku wypożyczenie Piotra Komana do łódzkiej drużyny na rundę wiosenną obecnego sezonu.
– Dla Piotrka to szansa, by ustabilizował formę. Myślę, że takie rozwiązanie wyjdzie mu na dobre, bo grając rzadziej dobre spotkania przeplatał słabszymi – mówi trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk, który nie zabiera już Komana na najbliższe zgrupowanie do Gutowa Małego.
Koman jest związany z Podbeskidziem od 2002 roku. Na okresie wypożyczenia przebywał do tej pory wiosną sezonu 2008/2009 oraz przez cały kolejny sezon, gdy reprezentował barwy Pogoni Szczecin.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.