Coraz więcej wskazuje na to, że Luiz Gustavo zostanie nowym zawodnikiem Realu Madryt. Jak donosi dziennik „El Confidencial” hiszpański klub jest bardzo blisko dojścia do porozumienia z Wolfsburgiem w sprawie transferu Brazylijczyka.
Na Estadio Santiago Bernabeu Gustavo miałby zastąpić Samiego Khedirę, którego łączy się z przeprowadzką do jednego z klubów angielskich. Umowa reprezentanta Niemiec obowiązuje do końca czerwca 2015 roku i nie zostanie przedłużona. Oznacza to, że trwające lato będzie dla Królewskich ostatnią okazją do zarobienia na nim konkretnych pieniędzy.
Gustavo trafił do Wolfsburga przed rokiem. Wilki zapłaciły za niego wtedy Bayernowi Monachium 20 milionów euro. Gdyby transfer Brazylijczyka do Realu doszedł do skutku, to Niemcy zarobiliby na całej operacji 5 milionów.
W minionym sezonie 26-letni Gustavo rozegrał w Bundeslidze 29 spotkań, w których strzelił cztery gole i dopisał na swoje konto dwie asysty.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.