Antoni Łukasiewicz już we wtorek rozwiązał swój kontrakt ze Śląskiem Wrocław i związał się z Łódzkim Klubem Sportowym. W czwartek piłkarz pożegnał się z kolegami i kibicami kierując do nich specjalny list.
29-letni zawodnik bronił barw Śląska w latach 2008-11. Minione pół roku spędził jednak w ŁKS-ie na wypożyczeniu i po tym jak dowiedział się, że Orest Lenczyk nie widzi go w swoich planach na przyszłość, zdecydował na rozwiązanie umowy i związanie swoich losów z Łodzią.
„W Śląsku spędziłem trzy fantastyczne lata. Gdy trafiłem do Wrocławia, klub był świeżo po awansie do Ekstraklasy. Teraz, gdy go opuszczam, walczy o tytuł mistrza kraju. Przez ten czas zdobyliśmy Puchar Ekstraklasy oraz wicemistrzostwo Polski. Jestem ogromnie wdzięczny losowi, że mogłem uczestniczyć w projekcie budowy Wielkiego Śląska i że dołożyłem swoją małą cegiełkę do ostatnich sukcesów klubu.
Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi zetknąłem się podczas pobytu w Śląsku. Prezesom, którzy mnie zatrudniali, trenerom, z którymi przez ten czas współpracowałem, kolegom i przyjaciołom z szatni, dzięki którym udało nam się stworzyć przy Oporowskiej drugi dom. Nie mogę nie wspomnieć o wrocławskich kibicach, którzy zawsze wspierali mnie i kolegów w dobrych i złych chwilach, za co jestem im naprawdę wdzięczny.
Z całego serca życzę Śląskowi powodzenia w walce o mistrzostwo. Mam nadzieję, że w maju Wrocław będzie mógł się cieszyć z tego ogromnego sukcesu. Zawsze będę ciepło wspominał ten rozdział mojej kariery i z wielką chęcią będę wracał do tego miasta. Mam nadzieję, że jeszcze dane mi będzie zagrać na nowym stadionie przy dopingu wspaniałej wrocławskiej publiczności” – czytamy w specjalnym liście Łukasiewicza.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.