Maciej Żurawski ponownie w Wiśle! Nie chodzi jednak o powrót doświadczonego napastnika do kadry Białej Gwiazdy. Jedna z legend krakowskiego klubu będzie pełnić rolę jego ambasadora.
Przedstawienie Żurawskiego jako nowego ambasadora Wisły Kraków odbyło się podczas specjalnej konferencji prasowej. Obok samego piłkarza pojawili się na niej prezes Bogdan Basałaj i rzecznik prasowy klubu Adrian Ochalik. Do zadań gracza w roli ambasadora będzie należało reprezentowanie Wisły w Polsce i poza granicami kraju. Żurawskiemu będzie również przysługiwało uczestnictwo w posiedzeniach Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy SA czy reprezentacji Polski.
– Rozpoczyna się praktycznie całkiem nowy czas dla mnie. Człowiek inaczej funkcjonuje będąc piłkarzem, a inaczej jest po tej drugiej stronie barykady – powiedział Żurawski. – Z końcem lutego oficjalnie kończę moją karierę piłkarską. Sam jestem ciekaw tej swojej nowej roli. Chciałbym się w niej sprawdzić dla dobra Wisły Kraków. Połączenie funkcji ambasadora i skauta będzie na pewno ciekawe – dodał.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.