Michał Probierz jest trenerem Wisły Kraków od kilkudziesięciu godzin, a już wprowadza swoje porządki w szatni zespołu. Jego pierwszą decyzją miało być przywrócenie do pierwszej kadry Patryka Małeckiego.
„Mały” przed kilkunastoma dniami został odsunięty od pierwszego zespołu Wisły i do końca obecnego sezonu miał tylko trenować na klubowych obiektach. Jak donosi „Sport.pl” Probierz nie chciał jednak słyszeć o takim karaniu zawodników i porozumiał się z właścicielem klubu Bogusławem Cupiałem w sprawie kolejnej szansy dla Małeckiego. Niestety, zrobił to najprawdopodobniej za plecami prezesa Bogdana Basałaja.
Małecki ma pojawić się już na poniedziałkowych zajęciach pierwszego zespołu. Niesforny piłkarz został wcześniej ukarany za swoje zachowanie podczas meczu ze Standardem Liege w 1/16 finału Ligi Europy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.