Adam Marciniak zostanie nowym piłkarzem Cracovii Kraków już podczas zimowej przerwy w rozgrywkach. „Pasy” zdecydowały się na wcześniejsze wykupienie zawodnika Górnika Zabrze za kwotę 200 tysięcy złotych.
Marciniak już wcześniej złożył swój podpis pod kontraktem z Cracovią, jednak do Krakowa miał trafić dopiero w lecie. „Pasy” co prawda próbowały sobie zapewnić jego usługi nieco wcześniej, ale ich oferta w wysokości 50 tysięcy złotych została niemal natychmiast odrzucona.
Cracovia nie zamierzała jednak tak łatwo zrezygnować i ponowiła zapytanie o piłkarza Górnika. Tym razem na stole pojawiła się ofert w wysokości 200 tysięcy złotych i została ona zaakceptowana. Marciniak na dniach dołączy do swojego nowego zespołu, który przebywa obecnie na zgrupowaniu w Turcji.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.