W ostatniej kolejce hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona zagra przed własną publicznością z Atletico Madryt. Będzie to bezpośrednia rywalizacja o mistrzostwo kraju – jeśli wygra Blaugrana, obroni tytuł. Jeśli padnie remis, albo wygra Atletico, mistrza zdobędą Rojiblancos.
Leo Messi wyjawił, że gdyby jego zespołowi udałoby się wygrać, zadedykowałby mistrzostwo zmarłemu Tito Vilanovie. – To dla nas bardzo trudny sezon z mnóstwem perturbacji. Jeśli zdobędziemy mistrzostwo, to zrobimy to dla Tito – nie ukrywał argentyński napastnik.
– Atletico to świetny zespół, który wniósł mnóstwo kolorytu do rozgrywek w tym roku. Udowodnili również swoją wartość w Lidze Mistrzów, w której doszli do samego finału – komplementował rywali Messi.
Gwiazda Dumy Katalonii odniosła się również do przyszłości Gerardo Martino, który ma ważny kontrakt do 2015 roku, ale hiszpańskie media są przekonane, że odejdzie z Camp Nou po tym sezonie. – Nie wiem jaki ma plan, ale chciałbym żeby został. To świetny trener. Myślę, że kiedyś poprowadzi reprezentację Argentyny – powiedział Messi.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.