Przejdź do treści
Miarka się przebrała. Argentyńczycy bojkotują media

Ligi w Europie Świat

Miarka się przebrała. Argentyńczycy bojkotują media

Piłkarze reprezentacji Argentyny ogłosili bojkot medialny. Albicelestes po wygranym spotkaniu z Kolumbią (3:0) w ramach eliminacji mistrzostw świata oświadczyli, że od tej pory nie będą już rozmawiali z dziennikarzami.

Miarka się przebrała. Argentyński piłkarze ogłosili bojkot mediów (foto: youtube)

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek w gronie najlepszych na swoich pozycjach na świecie – KLIKNIJ!

Zawodnicy argentyńskiej kadry od wielu tygodni znajdowali się pod medialnym obstrzałem. Powodem była słaba gra we wspomnianych kwalifikacjach do mundialu, która jedynie pogorszyła atmosferę wokół krajowego futbolu. Jak się okazało, miarka się przebrała i piłkarze postanowili powiedzieć „dość”.


Na konferencji prasowej po meczu z Kolumbią zjawiło się 26 zawodników, a głos w imieniu grupy zabrał Leo Messi. – Zapewne dobrze wiecie dlaczego spotykamy się w takich okolicznościach. Chcemy coś ogłosić. Od dzisiaj nie będziemy już dłużej rozmawiać z mediami. Wiecie, o co chodzi, prawda? – powiedział piłkarz Barcelony.

– W ostatnim czasie musieliśmy się mierzyć z wieloma zarzutami i brakiem szacunku. Miarka w końcu się przebrała. Wasze oskarżenia wobec Lavezziego są bardzo poważne (piłkarz miał palić marihuanę podczas zgrupowania reprezentacji – red.), a kiedy ktoś pisze takie rzeczy, a zawodnicy się do tego nie odnoszą, to wszyscy uważają, że dziennikarze podają prawdę. Postanowiliśmy z tym skończyć – kontynuował.

– Żałujemy, że musiało do tego dojść, ale nie mieliśmy innego wyjścia. Nie będziemy już więcej udzielać wywiadów. Nie będziemy już dłużej uczestniczyć w waszej grze. Możecie nas nadal atakować, ale my nie będziemy już z wami rozmawiać. Te słowa musiały w końcu paść – zakończył.





Przypomnijmy, że reprezentacja Argentyny podczas ostatnich wielkich imprez piłkarskich spisywała się bardzo dobrze. Albicelestes grali w finale mistrzostwa świata i dwóch z rzędu finałach Copa America. Wszystkie te mecze przegrali, co w kraju za każdym razem budziło dość spore rozczarowanie.

Grzegorz Garbacik






Możliwość komentowania została wyłączona.

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 4/2026

Nr 4/2026

Ligi w Europie Świat

Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]

FC Porto pokonało Gil Vicente 3:0 w swoim ostatnim ligowym meczu. Jakub Kiwior i Jan Bednarek rozegrali pełne 90 minut, a Oskar Pietuszewski wszedł z ławki rezerwowych w 77. minucie. Kilka minut wcześniej Martin Fernandez wyleciał z boiska za brutalny faul na Thiago Silvie.

Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]
Czytaj więcej

Ligi w Europie Świat

On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]

Al-Ittihad pokonało Al-Okhdood 2:1 w Saudi Pro League. Drugiego gola dla zwycięzców zdobył N'Golo Kante, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.

On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]
Czytaj więcej

Ligi w Europie Świat

Jest przełom w sprawie Polaka! Transfer bliski finalizacji

Blisko sfinalizowania transferu jest kilkukrotny reprezentant Polski. Według najnowszych informacji przełamany został impas pomiędzy negocjującymi klubami.

2025.06.06 Chorzow
pilka nozna Mecz TowarzyskiPolska - Moldawia
N/z Bartosz Slisz, Jakub Moder radosc gol bramka, Jakub Kiwior, Mateusz Bogusz, Sebastian Walukiewicz
Foto Marcin Karczewski / PressFocus

2025.06.06 Chorzow Friendly match Poland - MoldaviaBartosz Slisz, Jakub Moder radosc gol bramka, Jakub Kiwior, Mateusz Bogusz, Sebastian Walukiewicz
Credit: Marcin Karczewski / PressFocus
Czytaj więcej

Ligi w Europie Świat

Endrick show! Brazylijczyk z hat-trickiem w Ligue 1 [WIDEO]

Olympique Lyon pokonał Metz aż 5:2. Trzy bramki zdobył Endrick, który notuje kapitalne wejście do francuskiego klubu po wypożyczeniu z Realu Madryt.

Endrick show! Brazylijczyk z hat-trickiem w Ligue 1 [WIDEO]
Czytaj więcej

Ligi w Europie Świat

Oficjalnie: Sebastian Szymański odchodzi z Fenerbahce

Sebastian Szymański oficjalnie poinformował o odejściu z Fenerbahce. Reprezentant Polski opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych, a według doniesień medialnych jego kolejnym kierunkiem może być francuska Ligue 1.

2025.11.13, Warszawa 
Pilka nozna, Reprezentacja Polski 
Trening przed meczem Polska - Holandia 
N/z Sebastian Szymanski 
Fot Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Czytaj więcej