Miarka się przebrała. Argentyńczycy bojkotują media
Piłkarze reprezentacji Argentyny ogłosili bojkot medialny. Albicelestes po wygranym spotkaniu z Kolumbią (3:0) w ramach eliminacji mistrzostw świata oświadczyli, że od tej pory nie będą już rozmawiali z dziennikarzami.
Miarka się przebrała. Argentyński piłkarze ogłosili bojkot mediów (foto: youtube)
Zawodnicy argentyńskiej kadry od wielu tygodni znajdowali się pod medialnym obstrzałem. Powodem była słaba gra we wspomnianych kwalifikacjach do mundialu, która jedynie pogorszyła atmosferę wokół krajowego futbolu. Jak się okazało, miarka się przebrała i piłkarze postanowili powiedzieć „dość”.
Na konferencji prasowej po meczu z Kolumbią zjawiło się 26 zawodników, a głos w imieniu grupy zabrał Leo Messi. – Zapewne dobrze wiecie dlaczego spotykamy się w takich okolicznościach. Chcemy coś ogłosić. Od dzisiaj nie będziemy już dłużej rozmawiać z mediami. Wiecie, o co chodzi, prawda? – powiedział piłkarz Barcelony.
– W ostatnim czasie musieliśmy się mierzyć z wieloma zarzutami i brakiem szacunku. Miarka w końcu się przebrała. Wasze oskarżenia wobec Lavezziego są bardzo poważne (piłkarz miał palić marihuanę podczas zgrupowania reprezentacji – red.), a kiedy ktoś pisze takie rzeczy, a zawodnicy się do tego nie odnoszą, to wszyscy uważają, że dziennikarze podają prawdę. Postanowiliśmy z tym skończyć – kontynuował.
– Żałujemy, że musiało do tego dojść, ale nie mieliśmy innego wyjścia. Nie będziemy już więcej udzielać wywiadów. Nie będziemy już dłużej uczestniczyć w waszej grze. Możecie nas nadal atakować, ale my nie będziemy już z wami rozmawiać. Te słowa musiały w końcu paść – zakończył.
Przypomnijmy, że reprezentacja Argentyny podczas ostatnich wielkich imprez piłkarskich spisywała się bardzo dobrze. Albicelestes grali w finale mistrzostwa świata i dwóch z rzędu finałach Copa America. Wszystkie te mecze przegrali, co w kraju za każdym razem budziło dość spore rozczarowanie.
Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]
FC Porto pokonało Gil Vicente 3:0 w swoim ostatnim ligowym meczu. Jakub Kiwior i Jan Bednarek rozegrali pełne 90 minut, a Oskar Pietuszewski wszedł z ławki rezerwowych w 77. minucie. Kilka minut wcześniej Martin Fernandez wyleciał z boiska za brutalny faul na Thiago Silvie.
On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]
Al-Ittihad pokonało Al-Okhdood 2:1 w Saudi Pro League. Drugiego gola dla zwycięzców zdobył N'Golo Kante, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.
Jest przełom w sprawie Polaka! Transfer bliski finalizacji
Blisko sfinalizowania transferu jest kilkukrotny reprezentant Polski. Według najnowszych informacji przełamany został impas pomiędzy negocjującymi klubami.
Oficjalnie: Sebastian Szymański odchodzi z Fenerbahce
Sebastian Szymański oficjalnie poinformował o odejściu z Fenerbahce. Reprezentant Polski opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych, a według doniesień medialnych jego kolejnym kierunkiem może być francuska Ligue 1.