Na inaugurację sezonu Atletico Madryt jedynie zremisowało. W drugiej kolejce przyszedł czas na zwycięstwo.
W pierwszej kolejce Atletico nie zachwyciło jedynie bezbramkowo remisując z Rayo Vallecano. W drugiej serii gier zespół z Madrytu zmierzył się z SD Eibar.
I tym razem podopieczni Diego Simeone nie mieli łatwego zadania. Po 25 minutach gospodarze prowadzili 2:0 po golach Joao Mirandy oraz Mario Mandzukicia. Jednak niżej notowany rywal nawiązał kontakt, kiedy w 33. minucie bramkę zdobył Abraham.
Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Atletico.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.