Mistrz Hiszpanii kontra beniaminek. Czas na bramki
W piątkowy wieczór rozpocznie się druga kolejka hiszpańskiej Primera Division. W jej ramach zawodnicy Atletico Madryt zmierzą się dzień później z Eibarem.
Mistrzowie Hiszpanii doskonale rozpoczęli sezon, wygrywając w Superpucharze Hiszpanii z Realem. Jednak pierwsza kolejka Primera Division przyniosła kibicom klubu z Estadio Vicente Calderon spore rozczarowanie. Atletico zaledwie zremisowało z Rayo Vallecano, i to bezbramkowo. Spotkanie z Eibarem będzie więc szansą na poprawę.
Beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy do meczu z Atletico podejdzie tymczasem w dobrych nastrojach. W pierwszej kolejce zawodnicy Eibaru pokonali Real Sociedad 1:0. Jednak w sobotę będą mieli zadanie dużo trudniejsze. Podrażnione stratą punktów Atletico będzie się chciało zrehabilitować przed własną publicznością. Trener Eibaru, Gaizka Garitano, nie ukrywa, że podziwia styl gry Atletico. – Nie możemy się do nich porównywać. Są pewne podobieństwa, ale to inna skala – mówi.
Zawodnicy Atletico z pewnością będą chcieli wygrać, a że ich na to stać, potwierdza ich przedmeczowe nastawienie. – Drugiego tak słabego meczu już nie zagramy – zapowiada Koke, nawiązując do bezbramkowego remisu z Rayo. Gwarancją jakości w ataku Los Rojiblancos ma być pozyskany latem Mario Mandżukić. Chorwat będzie chciał strzelić swoją pierwszą bramkę w Primera Division, a najbardziej cieszyłby się, gdyby zapewniła ona zwycięstwo drużynie z Madrytu.
Ostatni raz oba zespoły zmierzyły się ze sobą w 2002 roku w ramach Segunda Division. Tym razem spotkanie odbędzie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Początek meczu w sobotę o 21.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.