Szkoleniowiec Wisły Kraków, Michał Probierz zdementował doniesienia medialne mówiące, iż „Biała Gwiazda” nie jest zainteresowana dalszą współpracą z bramkarzem Mistrza Polski – Sergeiem Pareiką.
– Nie jest to prawdą, że rezygnujemy z naszego golkipera. Od kilku dni Sergei wie o tym, iż jesteśmy zainteresowani przedłużeniem z nim umowy. Wspólnie z Jackiem Bednarzem ustaliliśmy, że będziemy z naszym bramkarzem prowadzić w tym celu rozmowy – poinformował Probierz.
Pareiko trafił na Reymonta w 2011 roku. W barwach krakowskiej Wisły bramkarz ten zadebiutował 25. lutego w wygranym meczu z Arką Gdynia.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.