Niebawem
może dojść do poważnych zmian w formacie rozgrywania mistrzostw
świata. Prezydent FIFA Gianni Infantino poinformował, że piłkarska
centrala bierze pod uwagę rozszerzenie liczby uczestników mundialu
aż do 48 drużyn!
Gianni Infantino postuluje zwiększenie liczby uczestników mistrzostw świata
Infantino,
który objął stery w FIFA w lutym bieżącego roku, podczas swojej
kampanii wyborczej postulował zwiększenie z 32 do 40 liczby
reprezentacji narodowych biorących udział w mistrzostwach świata.
Aktualna propozycja zakłada jeszcze dalej idące zmiany: w mundialu
miałoby startować aż 48 zespołów!
Według
pomysłu przedstawionego przez Gianniego Infantino w Bogocie,
mistrzostwa świata znane w obecnym formacie zostałyby poszerzone o
jeszcze jeden dodatkowy etap – rundę wstępną o charakterze pucharowym.
16
drużyn wywalczyłoby w eliminacjach bezpośredni awans do fazy
grupowej. Z kolei pozostałe 32 reprezentacje uczestniczyłyby w
rundzie wstępnej: 16 zwycięzców awansowałoby do dalszych gier, z
kolei przegrana szesnastka pożegnałaby się z mundialem już po
jednym meczu.
–
Takie rozwiązanie oznacza, że nadal istniałyby normalne
mistrzostwa świata z 32 drużynami, ale na imprezę pojechałoby w
sumie 48 reprezentacji – powiedział Infantino cytowany przez
kolumbijskie media. – Celem FIFA jest rozwój futbolu na całym świecie, a mundial to przecież największe tego typu wydarzenie. To coś więcej niż zwody sportowe, to wydarzenie społeczne – dodał 46-letni Włoch.
Nad
kwestią poszerzenia liczby uczestników mistrzostw świata władze
FIFA mają debatować już w najbliższych miesiącach. Ostateczna
decyzja w tej sprawie zapadnie najprawdopodobniej w styczniu 2017
roku.
Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]
FC Porto pokonało Gil Vicente 3:0 w swoim ostatnim ligowym meczu. Jakub Kiwior i Jan Bednarek rozegrali pełne 90 minut, a Oskar Pietuszewski wszedł z ławki rezerwowych w 77. minucie. Kilka minut wcześniej Martin Fernandez wyleciał z boiska za brutalny faul na Thiago Silvie.
On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]
Al-Ittihad pokonało Al-Okhdood 2:1 w Saudi Pro League. Drugiego gola dla zwycięzców zdobył N'Golo Kante, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.
Jest przełom w sprawie Polaka! Transfer bliski finalizacji
Blisko sfinalizowania transferu jest kilkukrotny reprezentant Polski. Według najnowszych informacji przełamany został impas pomiędzy negocjującymi klubami.
Oficjalnie: Sebastian Szymański odchodzi z Fenerbahce
Sebastian Szymański oficjalnie poinformował o odejściu z Fenerbahce. Reprezentant Polski opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych, a według doniesień medialnych jego kolejnym kierunkiem może być francuska Ligue 1.