Przed kilkoma dniami podaliśmy, że ŁKS Łódź poprosił swoich kibiców o zbieranie pieniędzy na klub. Okazało się, że apel władz spotkał się ze sporym odzewem nie tylko wśród łodzian. Pomoc swoim kolegom zaoferowali także fani drużyn zaprzyjaźnionych.
W poniedziałek ruszyła specjalna akcja „Ratujmy ŁKS”, którą swoim patronatem objęła prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska. Uruchomione zostało także specjalne konto, na które kibice mogą wpłacać pieniądze niezbędne do tego by ŁKS mógł dokończyć obecny sezon w T-Mobile Ekstraklasie. Aby tak się stało, rachunek klubu musi zasilić kwota około 2 milionów złotych.
Do akcji bardzo szybko przyłączyli się sympatycy drużyn zaprzyjaźnionych z ŁKS-em. Swoją pomoc zaoferowali kibice Zawiszy Bydgoszcz i Resovii, którzy na swoich stronach internetowych zamieścili specjalny komunikat „Ratujmy ŁKS – pomóżmy Braciom w ciężkiej sytuacji!”. Bardzo możliwe, że do akcji włączy się także fani GKS-u Tychy.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.