W niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław w barwach Legii zadebiutować ma nowy nabytek Wojskowych, Nacho Novo. Piłkarz wystąpi najprawdopodobniej od pierwszej minuty spotkania.
Co na temat niedzielnego rywala wie nowy piłkarz Legii? – Niewiele. Słyszałem tylko, że w Lidze Europy grali ze szkockim Dundee United, które wyeliminowali. To czołowa drużyna w Polsce, z którą rywalizujemy o mistrzostwo Polski, więc tym bardziej cieszę się, że akurat w tak ważnym gatunkowo spotkaniu zadebiutuję w Legii – przyznaje zawodnik.
– Zamierzam zacząć się uczyć języka polskiego, będę miał lekcje trzy razy w tygodniu. Na razie umiem powiedzieć tylko „tak”, no i kilka brzydkich słów, które usłyszałem na treningach (śmiech). Język polski wygląda na piekielnie trudny i nie wiem, ile zajmie mi jego nauka, ale spróbuję. Uważam, że to absolutnie koniecznie, bym w pełni mógł stać się członkiem drużyny – dodaje piłkarz Wojskowych.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.