W ostatnich miesiącach z poważną kontuzją walczył Łukasz Teodorczyk. Jednak napastnik Polonii Warszawa w rundzie wiosennej powinien być już w optymalnej dyspozycji.
W najbliższych dniach Teodorczyk powinien rozpocząć już treningi z pełnym obciążeniem. – Jeżeli chodzi o etap leczenia, wszystko jest prawie zakończone. Powiedzmy, że w 95 procentach. Liczymy, że po powrocie z Turcji Teodorczyk będzie już w pełni gotowy do grania – powiedział Tomasz Rybarczyk, trener od przygotowania fizycznego w Polonii.
20-letni snajper optymistycznie podchodzi do najbliższych tygodni. – Jest coraz lepiej. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Pomału zaczynam wchodzić w gierki i myślę, że w Turcji będę już trenował na pełnych obrotach. Jest jeszcze trochę niepewności, ale myślę, że z czasem to minie. Skupiam się teraz tylko na tym, żeby wrócić do pełnej dyspozycji – zaznaczył Teodorczyk.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.