Już 17 kwietnia Legia Warszawa ma rozegrać towarzyskie spotkanie z Fiorentiną lub Sevillą. Mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym. Informacja o spotkaniu nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.
Doniesienia na meczu ujrzały światło dzienne po tym jak Narodowe Centrum Sportu, które jest operatorem Stadionu Narodowego złożyło do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego miasta stołecznego Warszawy specjalny wniosek o pozwolenie na organizację zawodów.
Rywalem Legii ma być właśnie Fiorentina, a mecz ten ma być okazją do kolejnego przetestowania obiektu, który będzie jedną z aren EURO 2012. – Zarezerwowaliśmy termin 17 kwietnia. Zgodę wyraziliśmy, trener także chce, abyśmy zagrali mecz sparingowy – zdradził Leszek Miklas, dyrektor sportowy Legii.
Nieco inne wiadomości płyną z Łazienkowskiej. Klub poinformował, że rywalem Legii 17 kwietnia będzie nie Fiorentina, a hiszpańska Sevilla.
– Termin spotkania został uzgodniony z trenerem Maciejem Skorżą. Wspólnie z NCS chcemy dać Kibicom Legii możliwość obejrzenia atrakcyjnego meczu z udziałem ich drużyny na Stadionie Narodowym. Spotkanie o Superpuchar nie doszło do skutku z przyczyn od nas niezależnych, a ofertę NCS traktujemy jako formę rekompensaty dla zawiedzionych fanów – powiedział prezes Legii Paweł Kosmala.
– Cieszymy się, że jako pierwszy polski klub wystąpimy na tym obiekcie. Mamy nadzieję, że pierwszą bramkę na arenie EURO 2012 zdobędzie zawodnik Legii. Chcielibyśmy aby była to przyjacielska potyczka ze znanym przeciwnikiem oraz kolejny akcent obecności Legii na mapie piłkarskiej Europy – zakończył Kosmala.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.