Nieźle wiosenne zmagania w Ekstraklasie rozpoczął Górnik Zabrze. Śląski zespół w dwóch meczach zgromadził cztery punkty. Adam Nawałka liczy na kolejną zdobycz w starciu z Lechią Gdańsk.
– W tym tygodniu wszystko podporządkowaliśmy meczowi z Lechią. Szybko zorganizowaliśmy grę kontrolną po odwołanym meczu z Lechem, by rytm meczowy został podtrzymany. Staraliśmy się nie zaniedbać żadnego szczegółu, bo zdajemy sobie sprawę, że sobotni mecz jest niezwykle ważny zarówno dla nas, jak i dla Lechii – zaznaczył szkoleniowiec Górnika.
Szkoleniowiec Górnika wierzy w swój zespół. – Zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do tego spotkania i zamierzamy w nim walczyć o trzy punkty. Dobrze rozpoczęliśmy rundę wiosenną i chcemy podtrzymać dobrą passę – zakończył Nawałka.
Do meczu Górnika z Lechią dojdzie w sobotę. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 13:30.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.