Adam Nawałka, szkoleniowiec Górnika Zabrze podjął kolejne decyzje personalne przed startem rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy. Z kadrą 14-krotnych mistrzów Polski pożegnało się trzech zawodników.
Decyzją trenera Górnika, do kadry na rundę wiosenną nie zostali włączeni tacy piłkarze jak Bartosz Kopacz, Wojciech Król i Kamil Cholerzyński.
Dwóch pierwszych nie miało większych szans na regularne występy w pierwszej drużynie Górnika i najbliższe miesiące spędzą na wypożyczeniach. Kopacz nadal będzie bronił barw Ruchu Radzionków, natomiast o Króla starają się takie kluby jak Polonia Bytom i Rozwój Katowice.
Nieco inaczej wygląda sytuacja Cholerzyńskiego. Młody piłkarz przez dwa tygodnie trenował z Górnikiem na zgrupowaniu w Turcji, jednak nie zdołał przekonać do siebie sztabu szkoleniowego ekipy z Roosevelta.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.