Przed kilkunastoma dniami w hiszpańskich mediach pojawiły się informacje o specjalnej klauzuli, która została zostać wpisana do kontraktu Luisa Suareza. Miała ona na celu zabezpieczenie się Barcelony na wypadek kolejnego ugryzienia rywala przez Urugwajczyka. Jak się jednak okazało, taka klauzula nie istnieje.
Przypomnijmy, że Suarez już trzykrotnie w swojej karierze pozwalał sobie na gryzienie rywali. Po raz ostatni zdarzyło mu się to w trakcie mistrzostw świata, kiedy to spróbował jak smakuje Giorgio Chiellini. FIFA ukarała go za to dyskwalifikacją na cztery miesiące.
Na Camp Nou są jednak pewni, że Urugwajczyk nie popełni podobnego błędu po raz kolejny. – Co się stanie jeśli Luis zrobi to ponownie? Wiele osób zadaje mi to pytanie. Nie zamierzam jednak o tym rozmawiać, ponieważ jestem pewny, że taka sytuacja się nie powtórzy – powiedział Josep Maria Bartomeu, prezydent Barcelony.
– Przyjęliśmy tą odpowiedzialność, podobnie jak zrobił to Suarez. Dlatego w jego umowie nie została zawarta żadna klauzula „ugryzienia” – dodał.
gar, PilkaNożna.pl źr. Goal.com foto: Grzegorz Wajda
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.