Piłkarze Górnika Zabrze w piątek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W zajęciach zespołu Adama Nawałki udział wzięli testowani: Robert Błąkała, Mateusz Słodowy i Rafał Darda.
17-letni Błąkała występuje na pozycji bramkarza. Rundę jesienną spędził w Dalinie Myślenice. Słodowy to 20-letni obrońca, który ostatnio występował w czeskiej Viktorii Żiżkov. W polskiej ekstraklasie zaliczył dwa spotkania w barwach Odry Wodzisław. Darda również występuje w linii obrony. Ostatnie 1,5 roku spędził w Wigrach Suwałki.
W treningu Górnika uczestniczyli także Bartosz Kopacz i Damian Michalik, którzy powrócili z wypożyczenia z Ruchu Radzionków oraz Paweł Krzysztoporski, występujący ostatnio w LZS-ie Leśnica.
Na zajęciach zabrakło Prejuce’a Nakoulmy (przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Burkina Faso), Adama Dancha, Piotra Gierczaka, Borisa Peskovicia i Michala Gaszparika. Ostatnia trójka prawdopodobnie odejdzie z Zabrza.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.