Na treningu pierwszego zespołu Śląska Wrocław pojawił się nowym zawodnik. Kamil Juraszek, bo o nim mowa, został przesunięty do kadry dorosłej drużyny z ekipy Młodego Śląska.
20-letni Juraszek występuje na pozycji środowego obrońcy. Do Wrocławia trafił on podczas zimowej przerwy, na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Lechii Dzierżoniów. Młody zawodnik ma już na swoim koncie jeden występ w pierwszym zespole. Podczas lutowych przygotowań zagrał on w meczu kontrolnym z Opawą.
– Wywarł na nas dobre wrażenie, które później zostało podparte pozytywną opinią sztabu szkoleniowego Młodego Śląska. Rozpoczął z nami treningi, podczas których będziemy go nadal obserwować – powiedział drugi trener Śląska, Marek Wleciałowski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.