W czwartek trenerem Wisły Kraków został Michał Probierz. – W tym sezonie będzie ciężko zdobyć mistrzowski tytuł, ale zrobimy wszystko, żeby trofeum tutaj wróciło – powiedział były opiekun Jagiellonii Białystok.
– Chciałbym podziękować właścicielowi i prezesom za to, że obdarzyli mnie zaufaniem. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo Wisła Kraków jest największym klubem w Polsce. Chciałbym stworzyć dobry zespół, chciałbym, aby powstała tutaj krakowska twierdza oraz żeby padały wyniki takie, jak dawniej – zaczął Probierz.
– Bartek Zalewski będzie moim asystentem. Reszta sztabu zostaje w niezmienionym składzie. Mogę powiedzieć, że zawodników bardzo dobrze znam. Odbyłem z piłkarzami osobiste spotkanie. Będąc w Grecji oglądałem ligę polską na bieżąco, wiem co trzeba poprawić i mam nadzieję, że to się uda od najbliższego meczu – przyznał.
– Na pewno Wisła jest zupełnie inną marką, gdyż Jagiellonia nigdy wcześniej nie grała w europejskich pucharach. W obecnym sezonie będzie ciężko zdobyć mistrzowski tytuł, ale zrobimy wszystko, żeby na koniec sezonu trofeum tutaj wróciło. Nie jestem człowiekiem, którzy czegoś się obawia – zapewnił nowy szkoleniowiec mistrza Polski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.