Adam Nawałka, szkoleniowiec Górnika Zabrze podjął decyzję w sprawie testowanych w klubie obcokrajowców. Trzech piłkarzy bardzo przypadło do gustu trenerowi 14-krotnych mistrzów Polski, dlatego pozostaną oni na zgrupowaniu w Turcji.
Od kilku dni wraz z Górnikiem trenują Bułgar Walentin Weselinow, Ukrainiec Roman Romanczuk i Mołdawianin Mihai Turcan. Cała trójka wystąpiła w sobotnich meczach sparingowych zabrzan i zebrała bardzo dobre noty. Weselinow strzelił nawet gola dla Górnika podczas przegranego 1:3 spotkania z FK Gandża.
– Na tą chwilę cała trójka zostaje z nami. Przyjrzymy im się jeszcze w trakcie treningów, może dostaną też szansę gry w kolejnym sparingu, który zaplanowano na środę – powiedział drugi trener Górnika Bogdan Zając.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.