Zagłębie Lubin dokonało kolejnego transferu podczas styczniowego okna. Nowym piłkarzem „Miedziowych” został czeski obrońca Jiri Bilek, który wcześniej bronił barw niemieckiego 1.FC. Kaiserslautern.
Informacja o przeprowadzce Bilka do Zagłębia została potwierdzona na oficjalnej stronie internetowej „Czerwonych Diabłów”. Czeski obrońca do Kaiserslautern trafił w styczniu 2009 roku, jednak w obecnym sezonie nie cieszył się zaufaniem swojego szkoleniowca. W bieżących rozgrywkach Bundesligi piłkarz nie rozegrał ani jednego spotkania.
Bilek to wychowanek klubu Neratovice-Byskovice. W swojej karierze występował on także w takich ekipach jak Slovan Liberec i Chmel Blsany. 28-letni obrońca ma także na swoim koncie dwa występy w młodzieżowej reprezentacji Czech.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.