Zła wiadomość dla sympatyków Ruchu Chorzów. Kapitan Niebieskich Rafała Grodzicki został po meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała przewieziony do szpitala. Piłkarz w trakcie spotkania złamał nos.
Grodzicki nie będzie zbyt ciepło wspominał niedzielnego starcia z Góralami. Jego drużyna nie była w stanie dowieźć do końca meczu dwubramkowego prowadzenia, a sam Grodzicki miał w tym swój wymierny udział. To właśnie on pokonał własnego bramkarza, czym dał rywalom sygnał do odrabiania strat.
Jakby tego było mało, w samej końcówce kapitan Ruchu doznał złamania nosa i bezpośrednio po ostatnim gwizdku został przetransportowany do szpitala.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.