Czarne chmury zbierają się nad głową Jarosława Fojuta. Już w czwartek Komisja Ligi zajmie się zachowaniem zawodnika Śląska Wrocław podczas niedzielnego starcia z Koroną Kielce.
Podczas wspomnianego meczu Fojut uderzył napastnika rywali, Daniela Gołębiewskiego. Całego zdarzenia nie widział sędzia, jednak zostało ono zarejestrowane przez kamery. Jak się okazało, Komisja Ligi nie zamierza tolerować tego typu zachowań i zastanowi się nad ewentualną karą dla obrońcy Śląska Wrocław.
Wszystko wskazuje na to, że piłkarz nie uniknie zawieszenia. – Fojut może przyjechać na posiedzenie i się bronić, ale moim zdaniem sprawa jest ewidentna, dlatego musi się liczyć z zawieszeniem na co najmniej dwa mecze – powiedział Wojciech Zieliński, szef komisji, która będzie rozpatrywała przypadek Fojuta.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.