Co prawda transfer Adama Banasia do Zagłębia Lubin był przesądzony już w środę, jednak na jego oficjalne ogłoszenie musieliśmy poczekać do czwartkowego popołudnia. 29-letni obrońca został już zaprezentowany w nowym klubie.
Były kapitan Górnika Zabrze związał się z „Miedziowymi” do czerwca 2014 roku. Zagłębie pozyskało Banasia na zasadzie transferu definitywnego, jednak kwota za jaką został on wykupiony z Zabrza, nie została ujawniona.
Banaś w obecnym sezonie zagrał w dziesięciu spotkaniach Ekstraklasy, w których strzelił jednego gola. Oprócz gry w Górniku, 29-latek występował także w takich klubach jak Ruch Radzionków i Piast Gliwice. W najwyższej klasie rozgrywek rozegrał on łącznie 64 mecze i strzelił 6 goli.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.