Zawodnik Legii Warszawa – Marcin Komorowski podpisał dwuipółletni kontrakt z Tieriekiem Grozny – informuje oficjalna strona rosyjskiej drużyny. To trzeci już piłkarz, który w tym roku opuścił stołeczny klub.
Komorowski to drugi gracz Legii, który ostatnio dołącza do Tierieka. Wcześniej umowę z Tieriekiem podpisał Maciej Rybus. Ariel Borysiuk zamienił natomiast Legię na 1. FC Kaiserslautern.
– Obserwowaliśmy go, podobnie jak Rybusa. Potrzebowaliśmy wzmocnienia formacji defensywnej, a Komorowski zrobił dobre wrażenie w spotkaniach Ligi Europy. Jestem przekonany, że to kolejny dobry transfer – powiedział prezes klubu Magomied Daudow.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.